ByLock Uygulaması İncelemeleri ve raporlaması

ByLock Uygulaması İncelemeleri ve raporlaması

Tarafınıza Tuzak, Kumpas veya Komplo kurulmuş olabilir, Bylock delilinin HTS kayıtları ile teyit edilmesi zorunludur. Düzenleyeceğimiz Mor Beyin, ByLock Bilirkişi Raporu neticesinde şüpheli veya sanık bir kişinin masumiyeti  ve  suçsuzluğunu ispat edebilmekteyiz.

 • Tarafınıza Tuzak, Kumpas veya Komplo kurulmuş olabilir,
 • ‘ByLock’ uygulamasını telefonuna indirdiği ve bulunması  gerekçesiyle,
 • VPN kullanıyor olmanız, ByLock kullanıcısı olduğunuz anlamına gelmemelidir,
 • VPN programlarının suç gizlemek için kullanıldığının isnadı,
 • SIP server, VOIP programlarının cep telefonlarında kurulu olması,
 • Chat programlarının yüklenmiş olması,
 • Ankesörlü telefon yada kontörlü sabit telefonlardan ardaşık aramaların bulunması,
 • VPN, NAT, CGNAT, IP Çakışması,
 • 15 Temmuz 2016 öncesi Haber Siteleri kalıntılarının anahtar kelime aramalarında Bylock uygulaması gibi raporlanması
 • Faizsiz bankacılık yaptığı için Bank Asya'yı tercih etmiş olabilirsiniz,
 • MİT, BTK ve Emniyet raporları maddi gerçekleri yanlış yansıtıyor olabilir,

HTS Raporu, HTS Kaydı ve HTS Baz İstasyonu İncelemeleri ve raporlaması için https://www.mydisk.com.tr/tr/dijital-inceleme/hts-baz-istasyonu-analizi linkini inceleyebilirsiniz.

FETÖ Terör örgütü üyelerinin deşifre olan ByLock, CoverMe, Kakao Talk, Eagle IM ve Falcon Messenger ile kendi aralarında güvenli kriptolu haberleşmek için kullandığı  programlardır.

ByLock Uygulaması ile ilgili haklar Türk asıllı David Keynes adına kayıtlı olup sunucuları Nisan 2014’ten Şubat 2016’ya kadar  Litvanya'da bulunmaktaydı. Bylock, halen Türkiye gündemini meşgul etmekte olup Nisan 2014’ten Şubat 2016’ya kadar Google Play ve Apple Store’da kullanıma sunulan ByLock, paylaşımların kripto özelliği ile başkalarının erişimini engelleyen bir akıllı sosyal medya uygulamasıdır.

ByLock, Türkiye’deki FETÖ/PDY  terör örgütü üyeleriyle olan ilişkisi nedeniyle bilinmektedir. Bylock, mesajların diğer kişiler tarafından görünmesini engelleyerek kilitli gruplar halinde sohbet etme olanağı sunan bir uygulama idi. 2015 yılında ByLock sunucularının MIT tarafından Hacklenmesi, satın alınması sonucunda birçok kullanıcı adı, ip ayrıntıları ve şifreli 18 milyon yazışma detayları ve 3,5 milyon e-posta ele geçirildi.

Türkiye'de ve bazı ülkelerde kullanıcılar ByLock uygulamasını kullandıkları iddiası ile suçlanabilmekte, tutuklanabilmekte ve bu yüzden ceza almaktadırlar. Bu durumda şüphelinin masumiyetini kanıtlaması gerekmektedir. Düzenleyeceğimiz bağımsız raporlar neticesinde şüpheli veya sanık bir kişinin masumiyeti  ispatlanabilir.  Düzenleyeceğimiz ayrıntılı Bylock inceleme raporu, ByLock kullanmış veya yanlışlıkla suçlanan kişilerin tespit edilmesine yardımcı olmaktadır.  

Bylock yüklediğiniz ve kullandığınız suçlaması ile karşı karşıya iseniz telefon, telefon imajı, HTS, CGNAT kayıtları, KOM Tespit ve Değerlendirme Tutanaklarını ve soruşturma dosyanızda bulunan delillerin inceleyip tarafsız ve bağımsız bilimsel uzman mütalaarı hazırlamaktayız. Yazdığımız 1500’den fazla ByLock Bilirkişi Raporu neticesinde suçsuzluğunuzu ispat edebilmekteyiz.

İnceleme sonucunda düzenlenen rapor içeriğinde; delillerin hukuka uygun olarak toplanıp toplanmadığı, telefonların imajının alınması ve silinmiş dosyaların kurtarılması, kullanım tarihlerinin belirlenmesi, anahtar kelime aramaları, varsa diğer uygulamaların (Eagle, Falcon, Kakao Talk vb) tespiti, uygulama bilgileri ve cihazda bulunan tüm uygulamaların tespiti, HTS, CGNAT kayıtlarının detaylı analizi, IP adresleri ve Mor Beyin ve benzeri herhangi bir yönlendirme olup olmadığı, KOM Tespit ve Değerlendirme Raporu’nun incelenmesi, Yargıtay emsal kararları, karşılaştırmalı hukuktan örnekler ve benzer incelemeler ile karşılaştırmalı analizler yer almaktadır.

T.C Adalet Bakanlığı'na bağlı Yeminli Adli Bilirkişi uzmanlarımız aracılığıyla mobil cihazlar, akıllı telefonlar ve bilgisayarların incelenmesi için Uzman mütlaası ve laboratuar hizmetleri sunmaktayız. Adli Soruşturmanın güvenilirliğini sağlamak için, süreçler uluslararası standartlar seviyesinde (ISO9001, ISO17001, ISO27035-27042) yapılmaktadır.

 

Aşağıdakilerden birine maruz kalmış olabilirsiniz.

MİT Bylock raporu: Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından Bylock konusunda hazırlanmış ve tüm yargılamaların temeli olan resmi Bylock rapor mağduru olabilirsiniz.

EGM Bylock raporu: Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından hazırlanmış resmi Bylock raporu mağduru olabilirsiniz.

AVEA yetersiz Ip adresi ve CGNAT log kayıtları mağduru olabilirsiniz.

Elindeki IP sayısı yeterli olmayan AVEA, daha fazla abone kazanabilmek için, Amerikalı F5 Networks firmasından CG-NAT sistemi satın almıştır. AVEA bu sisteme geçmekle LOG tutmak için gereken donanım ihtiyacını çok ciddi azalttığını ve bu sayede milyonlarca dolar kâr ettiğini ifade etmektedir. Ayrıca sahip olduğu 800.000 IP havuzu ile 16.000.000 kişiye nasıl IP verebildiğini gururla açıklamaktadır. Fakat F5’in CG-NAT sisteminde hata olduğu, sistemde hata kaydı olarak açılan aşağıdaki ticket’da 2013 senesinde dile getirilmiş ve bu hatanın varlığı 2017 senesinde F5 tarafından onaylanıp hatayı düzeltmek için bug-fix yayınlanmıştır.  En azından AVEA Operatörünün kullandığı CG-NAT sisteminde hata olduğu resmi olarak kanıtlıdır.

Fakat hatalı CG-NAT kayıtları AVEA’ya özel değildir ve tüm operatörler bir CG-NAT sistemi kullanmaktadır. Yani meselede her operatörden kaynaklanan hatalar mevcuttur. En çok AVEA’nın gündeme gelmesinin sebebi ise hatalı kayıt mağdurunun en fazla AVEA’da olmasıdır.
 

BTK’dan mahkemelere delil olarak gönderilen CG-NAT raporu mağduru olabilirsiniz.

CG-NAT (CGN, Carrier Grade Network Address Translation): İnternet servisi sağlayıcılarınca kullanılan ve aynı anda tek bir IP adresini aboneler arasında paylaştırmaya yarayan teknolojidir. Böylelikle internet servisi sağlayıcıları finansal yatırımlardan önemli miktarlarda tasarruf ederler. CG-NAT kayıtları ise bir internet erişiminin hangi Özel IP ve Port bilgileri kullanılarak, hangi Hedef IP’ye yapıldığını gösteren kayıtlardır.

Örneğin bir sanığa mahkemenin müzekkeresi sonucu BTK tarafından aleyhinde tek delil olarak gönderilen CG-NAT tam sayfa raporu sanığın Bylock programını asla kullanmadığına delildir. Çünkü WhatsApp gibi anlık mesajlaşma ve sesli görüşme programı olan Bylock, sürekli olarak sunucu ile iletişim kurmak zorunda ve sürekli olarak IP erişimi gerçekleştirmek zorundadır. Aksi halde size gelen bir aramayı zamanında gösteremez veya anlık mesajı zamanında iletemez. Programların belirtildiği kadar az sayıda IP erişimi yapılarak kullanılması imkânsızdır. Bu yüzden bu kayıtlar kesin olarak programın kullanımı sonucu oluşmamıştır. O zaman tamamı otomatik ve yazılımsal olan CG-NAT sisteminde böyle bir tek hatalı kaydın olması bile, tüm sistemde hatalar olabileceğinin delili ve ispatıdır. Kaldı ki KOM sorgusundan “Veri tabanı içeriği yoktur.” raporu gelen çok sayıda asla programı kullanmamış kişiye buna benzer kayıtlar gönderilmiştir. Yani CG-NAT LOG sistemlerinde bütün operatörlerde çok ciddi hatalar bulunmaktadır. 

 

Aşağıdakilerden Birini Arıyorsanız Sizlere Yardımcı Olabiliriz,

Bylock bilirkişi raporu pdf, Bylock raporu, mit bylock teknik raporu pdf, mit bylock raporu pdf, HTS raporu, cgnat raporu, bylock tespit ve değerlendirme raporu, bylock teknik raporunu inceleme raporu, bylock uygulaması teknik raporu pdf, bylock uygulamasi adli bilisim analizi, telefonumda bylock varmı nasıl anlarım, telefonda bylock var mı, telefonda bylock olup olmadığını nasıl anlarız, Bylock’lu Telefon Kullanıyor Olabilirsiniz, telefonda bylock nasıl tespit edilir, bylock olmadığı nasıl ispatlanır, bylock kullanmadığımı nasıl ispat ederim, bylock mağdurları ne yapmalı, ByLock kullanmadığını nasıl kanıtlarsınız?,   nasıl alınır, Telefonumda bylock olmadığı nasıl ispatlanır, bylock kullanmadığımı nasıl ispat ederim, Telefonda bylock olmadiğını nasil kanıtlarız, telefonumda bylock varmı nasıl anlarım. .

 

ByLOCK sunucu Ip Listesi

69.64.56.133,46.166.160.137, 46.166.164.176, 46.166.164.177, 46.166.164.178, 46.166.164.179, 46.166.164.180, 46.166.164.181,  46.166.164.182, 46.166.164.183, 184.168.221.39

MyDISK Logo