Bilirkişi Görüntü İnceleme ve İyileştirme

Görüntü İnceleme ve İyileştirme

Aşağıdakilerden Birini Arıyorsanız Sizlere Yardımcı Olabiliriz;

 • Plaka tespit çalışmaları,
 • Bulanık ve Net olmayan Video görüntülerinden plaka netleştirme
 • Plaka, Görüntü İnceleme, İyileştirme ve Netleştirme çalışmaları,
 • Görüntüler üzerinde kurgu çalışması yapılması. İnceleme konusu olayı gösterir görüntüler üzerinde olayın anlaşılması amacıyla kronolojik çalışma yapılması ve olayın başlangıç anı ile bitiş anının gösterilmesidir. 
 • Görüntü ve video karşılaştırma (Nesne, mekan ve şahıs karşılaştırma). Fotoğraflar veya video görüntüler içerisinde bulunan şüpheli şahsa ait görüntüler ile mukayese olarak hazırlanan fotoğraflar arasında karşılaştırmalı inceleme yapılmasıdır. Bu karşılaştırma çalışması nesneler, araçlar, mekanlar vb. arasında da yapılabilir.
 • Fotoğraf ve videolar üzerinde montaj İncelemeleri. Video görüntüleri ve fotoğraflar üzerinde Photoshop vb. ticari yazılımlar vasıtasıyla yapılmış olan değişikliklerin tespitine yönelik yapılan incelemelerdir.
 • Steganografi. Bir video görüntüsü veya fotoğraf içerisine yerleştirilmiş olan gizli verinin tespiti için yapılan decrypt (çözümleme) çalışmalarıdır.
 • Bir trafik kazasında sakat kaldım. Mobese video görüntülerindeki çarpıp kaçan aracın plakasının iyileştirilmesi gerekmektedir.
 • Şirketinizin Güvenlik Kameraları ile Çekilmiş Görüntülerde Netleştirme mi İstiyorsunuz?
 • Bir cinayet davasındaki video güvenlik kamerası görüntülerinde kullanılan suç aletinin kimin tarafından kullanıldığının tespitini istiyorum.
 • Hırsızlıkla, Kapkaçlıkla suçlanmaktayım. Video Kamera görüntülerindeki kişinin ben olmadığım konusunda Görüntü İnceleme, İyileştirmeye ihtiyacım var.

 

Adli Görüntü İnceleme, İyileştirme ve Netleştirme Nedir?

Resim, orijinalliğini sorgulayan değişiklikleri veya tutarsızlıkları içeriyor mu? Dijital görüntüler mahkemede kanıt olarak kullanıldığında, bu görüntülerin orijinal olup olmadığını veya manipüle edilip edilemeyeceğini belirlemek, adli görüntü inceleme ve onarma yazılımları ile donatılmış adli bilişim departmanımızdaki görüntü inceleme uzmanlarımızın görevidir. MyDISK, görüntü imajınızda analiz yaparak  resmin değiştirilip değiştirilmediğini veya düzenlenip düzenlenmediğini belirlemek için eğitimli bir adli bilişim ekibine sahiptir. Sahteciliğin nasıl tespit edileceğini biliyoruz ve dijital görüntülerde yanlış algılamaları açığa çıkarıyoruz.

Video kayıtlarından hareketli kişilerin bile tespiti rahatlıkla yapılabilir ve görüntüler gerekli programla yaklaştırılıp netleştirilebilir. Video görüntü netleştirme ve kamera görüntülerini netleştirmek adına oldukça detaylı adımlardan geçirilir. Taramalardaki veya fiziksel kopyalar olan dijital görüntüleri değiştirirken, kopyalarken veya bunları manipüle etmeye çalışırken, kalite kaybı gözlenebilir. Bu tutarsızlıklar bir adli bilişim uzmanı için açıktır, herkes tarafından anlaşılmayabilir. 

MyDISK, kaliteyi korumak ve soruşturma süresince dijital görüntü doğrulama analizini yapmak için kayıtlı olan tüm dijital görüntülerinizi de isteyebilir. Dijital görüntülerin en özgün halini elde etmek dijital görüntü incelemesi için çok önemlidir. Bilimsel ve hukuksal topluluklarda kabul edilen süreçlerimiz hakkında birçok resimde kimlik doğrulama yaptık. Bulduğumuz bilgilere dayanarak, doğru soruları sorarak görüntü kimlik doğrulama sürecine nasıl rehber olacağımızı biliyoruz. Görüntünüzde bir tutarsızlık var mı? Resminiz hangi cihaz üzerinde oluşturuldu? Resimdeki kişi net olarak görünebilir mi? gibi sorulara inceleme sonucu özenli bir rapor şeklinde cevap verebiliyoruz.

MyDISK Logo