Apple Fusion Drive Sorunları ve Verileri Kurtarma

Apple Fusion Drive Sorunları ve Verileri Kurtarma

Apple Fusion Drive kullanıyorsanız ve verilere ulaşamıyorsanız %100'e ulaşan başarı oranıyla verileri kurtarabiliriz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Apple Fusion Drive; SSD ve Klasik HDD'nin birleştirilmesi sonucunda kullanıcılar klasik sabit disk sürücüsü ile daha fazla depolama alanı elde eder ve SSD sürücü ile uygun fiyata daha yüksek hızlı okuma-yazma performansı elde ederler.

Fusion Drive, 2012 sonunda piyasaya çıkan iMac ve Mac mini modellerinde bir seçenek olarak sunulmuştur. Mac’de tek bir disk bölümü olarak sunulan Fusion Drive, sık kullanılan dosyaları otomatik ve dinamik bir şekilde Flash depolama alanına taşır; sık kullanılmayan öğeler ise yüksek kapasiteli Klasik sabit diske taşınır. Sonuçta, hem sistemin açılış (Boot) süreleri kısalır hem de sistem sizin nasıl çalıştığınızı öğrendiği için uygulamalar daha hızlı açılır ve dosyalara daha hızlı erişilir. Fusion Drive, sizin bilgisayar kullanımınızı analiz ederek bilgisayarı daha hızlı ve etkin kullanmanıza olanak sağlamaktadır. 

Aşağıdakilerden birine maruz kalmış olabilirsiniz

  • Apple Fusion Drive karmaşık depolama aygıtlarıdır. Sorunları klasik yöntemlerle düzeltmeye çalışırsanız, verilerinizi kaybedebilirsiniz!
  • Terminal'i kullanarak Fusion Drive'ı tekrar OLUŞTURMAYINIZ. Eğer bunu yaparsanız depolanan tüm verileri KALICI OLARAK SİLİNİR.
  • Fusion Drive'ınız Finder'da tek bir sürücü yerine iki sürücü olarak görünüyorsa artık bir Fusion Drive olarak çalışmıyordur.
  • Fusion Drive hata veriyorsa, fiziksel bir sorun oluşmuş olabilir. 
  • Klasik HDD'nin üzerinde bozuk kesimler (Bad Sector) oluşmuş olabilir; bozuk kesimleri düzeltmek için Disk Yardımcı Programını kullanarak sorunlarını çözme girişimleri ciddi mantıksal ve fiziksel hasara neden olabilir ve geri dönüşü olmayan veri kaybına neden olabilir.
  • MacOS Mojave Güncellemesi yaparken yarıda kesildi, sonrasında bilgisayarı restart yaptık ve Fusion Drive görünmez oldu,
  • Mantıksal bir sorun durumunda Fusion Drive yanlışlıkla silindi,

Detaylı bilgi için lütfen yardım destek hattımız olan 444 8 374 numaralı telefonumuzu arayınız.

MyDISK Logo