Ses Kayıtlarım Telefondan Çıkarılabilir mi

Ses Kayıtlarım Telefondan Çıkarılabilir mi

Telefon Üzerinden Yaptığım Görüşmelerim Çıkarılabilir mi ?

Adli bir dava üzerine şüphelinin telefon kayıtlarının temin edilebilmesi için öncelikle Sulh Ceza Hakimliğinin karar alması gerekir ve şüphelinin telefon görüşmeleri belli bir süre dinlenebilmektedir. Böyle bir durumda kişinin telefon görüşmeleri kayıt altına alındığından  tüm görüşmelere ulaşılabilinir. İzinsiz olarak görüşmelerin kayıt altına alnması Türk Ceza Kanu'nun 133. maddesinde bu gibi durumlarda sonucun ceza ile sonuçlanabileceği belirtilmiştir. Bu durum/durumlar dışınma görüşme kayıtlarına ulaşılamaz ve telefon üzerinden yaptığınız görüşmelerinız çıkarılamaz.
 

Arama Kayıtları Bulunabilir mi?

Arama kayıtlarını hattın yasal sahibiseniz kullandığınız operatörün müşteri temcilsileri ile iletişime geçerek belge olarak temin edebilirsiniz. Mahkeme sürecinde olan davalarda özellikle boşanma davalarında karşı tarafın aldattığına dair delil sunmak için mahkeme onayı ile arama kayıtlarının incelenmesi yapılabilmektedir. 
 

Uygulama İle Kayıt Altına Alınan Görüşmelerim silindi Kurtarılır mı?

Kurtarılabilir ayrıca uygulama ile kayıt altına alınan telefon görüşmesinin ses kaydı tapeleştirme ( yazıya dökme) ile görüşmenizi hukuki belge niteliğinde bilirkişi raporu olarak sunabilmekteyiz. Aynı şekilde herhangi bir dava da suçlu olarak gösterilip suçsuzluğunuzu kanıtlamak istiyorsanız MyDISK uzman kadromuz size yardım etmek üzere hizmet vermekteyiz. 

 

Aşağıdaki Durumlarda Size Yardımcı Olabiliriz,

  • Boşanma davası süresince mahkeme kararı ile dinlenmiş telefon görüşmelerinin tapeleştirmek istiyorsanız,
  • Suçsuzluğumu ispat etmek istiyorum. Telefon arama kayıtlarına ulaşmak istiyorum.
  • Karşı tarafın yaptığımız telefon görüşmesini kayıt ettiğinden şüpheleniyorum. Dava da ispat etmek için mahkeme kararı ile karşı tarafın telefonunun incelenmesini istiyorum.
  • Yüklediğim uygulama ile telefon görüşmelerimi kayıt altına alıyordum. Uygulamayı sildim ses kayıtlarıma ulaşabilir miyiz? 
  • Ses kaydı tapeleştirme,
  • Ses kaydı incelenmesi,
MyDISK Logo