Fotoğrafın Fotomontaj Olduğu Tespit Edilebilir mi?

Fotoğrafın Fotomontaj Olduğu Tespit Edilebilir mi?

Fotomontaj nedir? 

Fotomontaj, birbiri ile alakalı ya da alakasız fotoğrafın bir araya getirilerek yeni bir fotoğraf karesi oluşturmaktadır. Esas fotoğrafta olmayan unsurlar başka fotoğraflardan kesilip alınarak ana fotoğrafa yapıştırılıp ortaya gerçekmiş gibi duran bir fotoğraf çıkmaktadır. Gelişen teknoloji ile bilgisayar üzerinden fotomontaj yapmak oldukça kolaylaştı. Kimi zaman olumlu sonuçlar verse de kimi zamanlarda bu fotoğrafların bir araya getirilmesi hem hukuki hem de etik anlamda başınızı ağrıtabilmektedir.

Fotomontaj olduğu tespit edilebilir mi?

Günümüzde insan fotoğrafları üzerinde çalışan yapay zeka programları fotoğraftaki kişiyi gerçeğe yakın şekilde çıplak hale getiriyor. Yapay zeka yeteneklerini kullanan bu uygulamalar fotoğrafı yüklüyorsunuz ve fotoğraf gerçeğe en yakın şekilde otomatik olarak değiştiriliyor. Sonuç başarılı olsa da fotoğrafın fotomontaj olup olmadığını tespit etmekteyiz.

Sizin fotoğrafınız üzerine fotomontaj yapılmış olabilir ve bu fotoğraflar ile tehdit ediliyor olabilirsiniz. Fotoğrafların incelenmesi ve size ait olmadığını ispat etmek istiyorsanız düzenleyeceğimiz Uzman Bilirkişi Raporu ve uzman mütalaası raporu sayesinde masumiyetinizi ve suçsuzluğunuzu ispat edebilmekteyiz.

Eğer Aşağıdaki Durumlardan Birine Maruz Kaldıysanız Sizlere Yardımcı Olabiliriz,

  • Fotoğraf ve videolar üzerinde montaj incelemeleri,
  • Benim olmayan fotoğraflar ile tehdit ediliyorum. Fotomontaj olduğunu ispat edebilir miyiz?
  • Eşim ile boşanma aşamasındayız bana gönderdiği fotoğrafların fotomontaj olup olmadığını öğrenmek istiyorum,
  • Karşı taraf deepnude uygulaması ile fotoğraflarımı çıplak hale getirip internette paylaşmış fotoğrafların deepnude uygulaması ile yapıldığı anlaşılır mı?
  • Fotoğrafım üzerinde fotomontaj ile oynamalar yapılmış ve eşime gönderilmiş. Fotomontajı ispat edebilir miyiz?
  • Fotomontaj uygulaması ile yaptığım resmin gerçek olmadığını ispatlayabilir miyiz?

Lütfen yardım destek hattımız olan 444 8 374 numaralı telefonumuzu arayınız.

MyDISK Logo