Telefonunuz Ticari Sırlarınızı Başkalarına Gönderiyor Olabilir

Telefonunuz Ticari Sırlarınızı Başkalarına Gönderiyor Olabilir

Telefonunuz Ticari Sırlarınızı Başkalarına Gönderiyor Olabilir
Siz farkında olmadan telefonunuza sızmış hatta bilgilerinizi ele geçirmiş olabilirler. Casus yazılım, genellikle bilginiz olmadan, bilgisayarınıza erişmek veya bilgisayarınıza zarar vermek için tasarlanmış kötü amaçlı yazılımların bir türü olarak sınıflandırılır.
Casus yazılım birçok amaç için kullanılır. Genellikle internet kullanım verilerinizi izlemeyi ve satmayı, kredi kartınızı veya banka hesap bilgilerinizi almayı veya kişisel verilerinizi çalmayı amaçlar. Nasıl mı? Casus yazılım internet etkinliğini izler, giriş ve şifre bilgilerinizi izler ve hassas bilgilerinizi gözetir.
Casus yazılım internetteki en yaygın tehditlerden biridir. Cihazınıza kolayca bulaşabilir ve tanımlaması zor olabilir.Casus yazılım, işletmelere ve bireysel kullanıcılara yönelik bir tehdittir çünkü hassas bilgileri çalabilir ve ağınıza zarar verebilir.
Casus yazılımları önlemek için kullanıcılar yalnızca güvenilir kaynaklardan yazılım indirmeli, yazılım yüklerken tüm açıklamaları okumalı, pop-up reklamlara tıklamaktan kaçınmalısınız.
MyDISK casus yazılım tespiti yaparak, telefonunuzdaki istenmeyen yazılımdan sizi kurtarabilir.

 

MyDISK Logo