Sıkça Sorulan Sorular

MTS, M2TS, AVCHD, AVI, MOV, MPG, VOB  video dosya türlerini %100 e ulaşan başarı oranıyla kurtarabiliriz.

 • Evet Biçimlendirilmiş harici hard disklerden veriler kurtarılabilir.
 • Veri kurtarma programlarını, veri kaybettiğiniz cihaza asla YÜKLEMEYİN.
 • Eğer veri kurtarma programı yüklediyseniz; kurtardığınızı zannettiğiniz verileri veri kaybettiğiniz cihaza KOPYALAMAYIN, KAYDETMEYİN, YÜKLEMEYİN.
 • Mydisk olarak Biçimlendirilmiş harici hard disklerden veri kurtarma başarı oranımız % 100'dür.

Bu birkaç nedenden kaynaklanıyor olabilir ve hard diskin çökmesi bu nedenlerden birisi. Biz MyDISK olarak bu bilgilerin olası felaketlerden korunması ve veri kurtarma alanında uzmanlaştığımız için bu konumda çözüm üretebiliriz.

Evet format atılmış harddiskteki verileri kurtarabiliriz. Harddiskinizi bize göndererek ücretsiz olarak disk analizinden faydalanabilirsiniz.

Bazen şirketinizdeki elektrik kesintisi sonucu olmadık bir şekilde aksilikler üst üste meydana gelebilir. Dosyalar  zarar görmüş, bozulmuş, silinmiş, SQL veritabanı ve databasedeki MDF ve LDF dosyaları bir biriyle uyumsuz olduğuna dair hatalar veriyor ve ya MASTER db nin bozulduğuna dair uyarılar alıyor olabilirsiniz.

MSSQL Veritabanı, Database genellikle aşağıdaki sebeplerden dolayı zarar görmüş, bozulabilir, attach edilemez ve suspect moduna düşebilir.

 • MSSQL Veritabanı, database Mdf, Ldf dosya yapısı bozulmuş, zarar görmüş olabilir, 
 • MSSQL Veritabanı, database i detach etmeden taşımaya çalışmak, kopyalamak, yedek almak,
 • Boş disk alanı kalmamış olabilir,
 • Hard diskinizde bad sectör ve bozulmalar meydana gelmiş olabilir,
 • MSSQL serverin açılabilmesi için yeterli ram in olmaması.

MyDISK veri kurtarma hizmetleri yanlışlıkla silinen, kaybedilen, formatlanan, kaybolan, açılmayan, bozulmuş, Suspect, Emergency, Offline, Restoring, Recovering, Recovery Pending moddaki MySQL MSSQL veritabanı, database, mail, cari hesap, kasa defteri, veresiye  ve her türlü sahşi ve ticari  program verilerinizi  %100'e varan başarı oranıyla veri kurtarma hizmeti veriyoruz.

Not: Aşağıdaki komutları girerek Bozuk SQL Server Veritabanını kurtarabilirsiniz. 
Veri kaybettiğiniz server, sunucu, bilgisayar  ve veritabanı dosyalarının orjinalleri üzerinde işlem YAPMAYIN, ÇALIŞMAYIN. Her zaman bir yedeğini, imajını alın ve saklayın.
 
EXEC sp_resetstatus 'yourDBname';
ALTER DATABASE yourDBname SET EMERGENCY
DBCC checkdb('yourDBname')
ALTER DATABASE yourDBname SET SINGLE_USER WITH ROLLBACK IMMEDIATE
DBCC CheckDB ('yourDBname', REPAIR_ALLOW_DATA_LOSS)
ALTER DATABASE yourDBname SET MULTI_USER

MyDISK müşteri verilerinin gizliliği için gereken özeni en üst seyiyede alır.  Gizlilik Şözleşmesi, adresi üzerinde duyurulan gizlilik ilkeleri ile ilgili prensiplerin belirtildiği politikadır. Tüm müşterilerimiz ücret karşılığında gizlilik sözleşmesi talep edebilir.

MyDISK, değerli verilerinizin gizliliğini sağlamaya yardımcı olmak için tamamen güvenli bir ortam sunuyor. En yüksek özeni göstererek ve sıkı ISO 9001:2000 güvenlik standartlarına uyarak, verilerinizin gizliliğini yetkisiz erişime karşı koruyacağız. Kurtarılacak her türlü tipteki verinin güvenliği ve gizliliği konusunda biz MyDISK olarak müşterilerimize bu konularda garanti veriyoruz.

Bunun en iyi yolu, diski sağlam bir şekilde paketlenerek adresimize gönderilmesi veya bizzat müşterinin kendinin elden teslim etmesidir.

Fiyatlarımız oldukça rekabetçi ve makul düzeylerde. Detaylı bilgi için ücretlendirme bölümünden faydalanabilirsiniz

Cihazınızda daha fazla hasar veya uzun süre veri kaybı olmasını önlemek için:
 • Cihazı üzerinde, cihaza veya içerdiği verilere fiziksel olarak zarar verecek her türlü işlemden kaçının.
 • Cihaz içindeki dosyalardan herhangi birinde değişiklik yapmayın veya başka dosya eklemeyin.
 • Diski biçimlendirmeyin.
 • Diskteki bölümleri (FDISK veya diğer herhangi bir bölümlendirme yazılımı kullanarak) değiştirmeyin.
 • Sorunu görmek için cihazın kapağını açmaya çalışmayın. (Sabit diskler, kirlenmeye karşı özellikle çok hassastır ve sadece mikroskopik derecede temiz bir ortamda açılmaları gerekir.)
 • Cihazı kullanmaya devam etmeyin. Cihazdan garip sesler geliyor veya diğer herhangi bir şekilde yavaşlama, kilitlenme emareleri görülüyorsa, cihazı hemen kapatın ve tekrar çalıştırmayın. Veri kaybının tüm belirtilerini ve bilgisayarınızla ilgili tüm güncel eylem ve olayları unutmadan yazın. 
Not:
 • Bir yedeğiniz varsa, ne kadar güncel olduğunu ve ihtiyacınızı karşılayıp karşılamadığını kontrol edin. Önemli dosyaların eksik veya eskimiş olduğunu düşünüyorsanız, yedeğinizi farklı bir sisteme geri yüklemeyi düşünün.
 • Güvenilir bir yerel uzmandan yardım istediğinizde, profesyonel veri kurtarmanın uygulamayla öğrenilen bir beceri olduğunu ve çok özel araçlar gerektirdiğini unutmayın.
 • Yüksek teknik ve yoğun laboratuar işlemleri gerektirdiğinden veri kurtarma pahalı görünse bile, verilerinizi yeniden oluşturmak çok daha pahalı olabilir. Ayrıca veri kurtarmanın tamamlanma süresi genellikle kayıp verilerinizi sıfırdan oluşturmanın alacağı süreden daha kısa olur. 
Dijital fotoğraf makineleri ve kameralar, günümüzde ucuzlayan fiyatlarıyla artık pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kaydedilen video ve fotograflar ise bu makinelerin hafızalarında saklanıyor. Çekilen fotografların ve videoların bir şekilde silinmesi, kaybolması bazı durumlarda mümkün olabilir. 
Üzülmeyin MyDISK zarar görmüş ya da silinmiş olan resim ve video dosyalarını kurtarabilir. 

Disk boot failure - Insert system disk and press Enter

NTFS dosya sistemi bozuksa klasörlere ve dosyaya erişemeyebilirsiniz. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için, disk biriminde Chkdsk yardımcı programını çalıştırıp hataları düzeltebilirsiniz.

Diskteki bozuk kesimler, okuyucu kafanın arızalı olması, disk yüzeyinin çizik olması ve diğer bozuk donanımlar veya yazılım hataları nedeniyle NTFS dosya sistemi bozulabilir ve klasörleri ve dosyaları sorunlu bir duruma sokabilir. Tipik Chkdsk ile yapılan denemeler %90 oranında başarısız olabilir. Dosya sistemi bozulmayı algıladığında, olay günlüğüne bir olay kaydeder ve Chkdsk yardımcı programını çalıştırmanızı isteyen bir ileti alırsınız. Bozulmanın niteliğine bağlı olarak, Chkdsk yardımcı programı, dosya verilerini kurtaramayabilir; ancak Chkdsk, dosya sistemini kendi içinde tutarlı bir duruma döndürür.

Evet fiziksel hasar görmüş olan harddiskten veriler kurtulabilir. Ama bu işlem uzun ve maliyetli olabilir. Bununla ilgili daha detaylı bilgi verebilmek için firmamız tarafından ücretsiz analiz uygulanır.

Evet format atılışmış hard disklerden veriler kurtarılabilir. Mydisk olarak format atılan harddiskten veri kurtarma başarı oranımız % 100'dür.

Evet format atılışmış hard disklerden de veriler kurtulabilir. MyDISK olarak format atılan harddiskten veri kurtarma başarı oranımız 99.9%'dur.

Formatla silinen dosyalar eğer müdahale etmediyseniz %100 e varan başarı oranıyla geri gelebilir.

Evet. Formatla silinmiş resimleri geri kurtarma başarı oranımız 99.9%'dur.

Eğer sadece format atıysanız, %100 oranında verileriniz kurtulur. Eğer format attığınız bölüme işletim sistemi kurduysanız, bunun anlamı eski verilerinizin üzerine veri yüklenmiş demektir. Bazı dosyalarınız bozuk çıkabilir.

Evet format atılışmış hard disklerden veriler kurtulabilir. Mydisk olarak format atılan harddiskten veri kurtarma başarı oranımız % 100'dür.

Cihazınızın bütün aşamalarını izle.mydisk.com.tr adresinden size gönderilen takip kodu ve şifresi ile giriş yaparak görebilirsiniz.

Cihazınıza erişemiyorsanız büyük bir olasılıkla fiziksel bir arıza yaşıyorsunuzdur. Bu durumda cihazınızı tekrar çalıştırmamanız önemlidir. Durumu sakin bir şekilde değerlendirin. Sorunu çözmek için aceleyle yapılan denemeler çoğu zaman daha fazla hasara ve veri kaybına neden olabilir.  Tekrar tekrar çalıştırmayı DENEMEYİN.

Aslında veri kaybı diye bir şey yoktur sadece verilere erişemez ve ya ulaşamazsınız. Cihazınızdan asla kendiniz veri kurtarma çalışmayınız. Cihazın içinde sizin, bilgi işlem personelinin veya bilgisayarcınızın tamir edebileceği hiçbir mekanik ve elektronik parça yoktur. Cihazın içindeki verilere erişmek için yapılan tüm deneme ve girişimler sonucunda veri kaybına uğramış bulunursunuz. Veri kaybının bir numaralı sebebi yapılan yanlış müdahalelerdir. Birçok insan yardım etme amacıyla  bilinçsizce müdahalede bulunurlar ve geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkarırlar. 

 

 • Resim Dosya Türleri: JPG, JPG (DCF), JPEG, TIF, 3D fotoğraf (MPO)
 • Video Dosya Türleri: AVI, MPG, MOV, ASF, MPEG-1, MP4(MPEG-4, M4V, MPEG-4 AVC), AVCHD, MTS, M2TS dosyası, VOB, AVCHD 3D dosyası, 3GP, QuickTime
 • Ses Dosya Türleri: WAV MP3 AMR
 • RAW Dosya Türleri: Nikon NEF, Canon CRW ve CR2, Kodak DCR, Konica Minolta MRW, Fuji RAF, Sigma X3F, Sony SRF, Samsung DNG, Pentax PEF, Olympus ORF, Leica DNG, Panasonic, 
 • AVC1 (H264/AVC, popüler digital kameralar, HD video kameralar, iPhone, diğerleri.)
 • MP4v (H264/ISO, birçok kamera)
 • MPG2 / xdvc / xd5d / xd5e (MPEG-2 / XDCAM, Sony kameralar)
 • MJPG (Motion JPEG, Panasonic kameralar)
 • ICOD (Apple Intermediate Codec, Final Cut)
 • DVC / DVPP / DVHP (DVCPRO / DVCPRO HD, Panasonic kameralar)
 • APCH / APCN / APCS / APCO / AP4H  (ProRes 4444/422/LT/HQ/Proxy, Final Cut)
 • Kayıp verileri kurtarmak için bir veri kurtarma programı kullanmadan önce, verilerinizin sizin için değerini düşünün. Veri kaybının nedenine ve sorunun boyutuna göre kurtarabilir yada kurtaramayabilir. 
 • Veri kaybınızın nedenini fiziksel hasar olduğunu tespit ederseniz, Veri kurtarma programlarından uzak durun. Veri kurtarma programları sorunlu diski kullanarak, tamamının bozulmasına ve daha fazla veri kaybına sebep olabilir.
 • Veri kurtarma programlarını, veri kaybettiğiniz cihaza asla YÜKLEMEYİN.
 • Eğer veri kurtarma programı yüklediyseniz; kurtardığınızı zannettiğiniz verileri veri kaybettiğiniz cihaza KOPYALAMAYIN, KAYDETMEYİN, YÜKLEMEYİN.

Cihazdan normalin dışında tuhaf alışılmadık sesler geliyorsa büyük bir olasılıkla fiziksel bir arıza yaşıyorsunuzdur. Ya okuyucu kafalar bozulmuştur ya da disk yüzeyi zarar görmüştür. Bu durumda sisteminizi hemen kapatmanız ve tekrar çalıştırmamanız önemlidir. Durumu sakin bir şekilde değerlendirin. Sorunu çözmek için aceleyle yapılan denemeler çoğu zaman daha fazla hasara ve veri kaybına neden olabilir. Derhâl elektrik fişini çekiniz, tekrar çalıştırmayı DENEMEYİN.

Hayır. Harddisk tamir hizmeti vermemekteyiz.

Hasar gören cihazınızdaki verileri en iyi şekilde kurtarmaktayız.

MyDISK, veri kaybına uğramış olan cihazın imalatçısı, üreticisi, satıcısı, teknik destek servis noktası, ithalatçısı, toptancısı ve dağıtıcısı değildir.

MyDISK çalışmayan, bozuk cihazınıza tamir işlemi yapmaz ve yapmamaktadır. Tamir işlemi cihazı satın aldığınız şahıs, firma ve dağıtıcısı ile çözülebilmektedir. Tamir işlemi yaptırarak verilere ulaşabileceğinizi zannediyorsanız %99 oranında veri kaybına uğrayabilirsiniz.

Diskin kapasitesine ve diskin sorununa göre donanımsal arızalarda ortalama 2 günü yazılımsal arızalarda ise ortalama 2-3 günüdür.

Evet kurtulabilir. Öncelikle kafa vuran harddiski çalıştırmaya çalışmayın ve üzerinde hiç bir işlem uygulamayın. Müdahale görmemiş fiziksel arızalı disklerde başarı oranımız 99%dur. Harddiski bize göndererek ücretsiz disk analizimizden yararlanın.

Eğer müdahale yapmadıysanız ve veri kaybettiğiniz cihaza kopyalama, yükleme, kurulum yapmadıysanız %100'e varan oranlarda kurtulabilir. Verilerdeki hasarın kalıcı olduğu ve tam kurtarmanın mümkün olmadığı durumlar da vardır. Ancak hiçbir verinin kurtarılamadığı durumlar çok nadirdir. Benzersiz kurtarma ekipman ve prosedürlerini kullanan uzman ekiplerimiz, zorlu koşullarda bile kayıp verileri başarıyla kurtarabilmektedir. Ortamdaki büyük hasardan dolayı ihtiyaç duyduğunuz verileri kurtarmayı başaramazsak, sizden kurtarma ücreti almamaktayız.

 • Durumu sakin bir şekilde değerlendirin. Sorunu çözmek için aceleyle yapılan denemeler çoğu zaman daha fazla hasara ve veri kaybına neden olabilir. Cihazı tekrar tekrar çalıştırmayı DENEMEYİN.
 • Veri kaybınızın nedenini fiziksel hasar olduğunu tespit ederseniz, Veri kurtarma programlarından uzak durun. Veri Kurtarma programları sorunlu cihazı kullanarak, tamamının bozulmasına ve daha fazla veri kaybına sebep olabilir.
 • Veri kurtarma programlarını, veri kaybettiğiniz cihaza asla YÜKLEMEYİN.
 • Eğer veri kurtarma programı yüklediyseniz; kurtardığınızı zannettiğiniz verileri veri kaybettiğiniz cihaza KOPYALAMAYIN, KAYDETMEYİN, YÜKLEMEYİN. 
 • Cihazı satan teknik destek elemanının tavsiyesine körü körüne UYMAYIN. Amaçları, verilerinizi kurtarmak değil, cihazın çalışır hale gelmesini sağlamaktır.
 • Sorunlu cihazı kendiniz sakın formatlamayın (biçimlendirmeyin), tamir etmeyin, onarmayın veya chkdsk, scandisk, fsck YAPMAYINIZ. 

İstanbul dışındaysanız şehirler arası kargo şirketleriyle ürünü gönderebilirsiniz. Eğer ülke dışında iseniz uluslararası kargo firmaları aracılığı ile ürününüzü bize gönderebilirsiniz.

Mydisk veri kurtarma ünitesine ücretsiz olarak analiz yaptığı için çift yönlü gönderim ücreti size aittir.

Günlük kargolar Yurtiçi kargo tarafından saat 16:00'da teslim alınmaktadır.

Eğer müdahale yapmadıysanız ve veri kaybettiğiniz cihaza kopyalama, yükleme, kurulum yapmadıysanız %100'e varan oranlarda kurtulabilir. Verilerdeki hasarın kalıcı olduğu ve tam kurtarmanın mümkün olmadığı durumlar da vardır. Ancak hiçbir verinin kurtarılamadığı durumlar çok nadirdir. Benzersiz kurtarma ekipman ve prosedürlerini kullanan uzman ekiplerimiz, zorlu koşullarda bile kayıp verileri başarıyla kurtarabilmektedir. Ortamdaki büyük hasardan dolayı ihtiyaç duyduğunuz verileri kurtarmayı başaramazsak, sizden kurtarma ücreti almamaktayız.

Kurtarılan verinin boyutuna ve dosya sayısına göre ortalama iki iş günü içerisinde teslim edilir.

Antalya Veri Kurtarma Merkezi;  Fener Mah.1964 Sok.Avcıoğlu Sitesi Villa Ofis No:1 Muratpaşa / Antalya

İster donanımsal, yazılımsal şifre verilen notebook, server, her türlü sistemden ve kayıt ortamından bilgi kurtarabiliyoruz.

Ödemelerinizi ; 
Veri kurtama hizmetini peşin ödeme üsülüne göre yapmaktayız. Ödeme, kurtarma işleminiz başarıyla tamamlandıktan sonra, veriler tarafınıza "kargolanmadan, teslim edilmeden,  veya internet üzerinden indirilmeden" önce  Banka havalesi, Eft, Nakit, Kredi Kart, Banka Kartı ile gerçekleştirilir.  Çek, Senet, Mail order kabul edilmemektedir.
 
Banka              : Finansbank
Şube                : Acıbadem Şubesi
Şube Kodu     : 00929
Hesap Sahibi  : Maksimum Teknoloji Bilgi İşlem Ltd. Şti.
Hesap No       : 11600412 TL
IBAN No         : TR72 0011 1000 0000 0011 6004 12
 
Not: Kurtarılan verileri tarafınıza hızlı teslim edebilmemiz için  muhasebe ve banka hesap kontrolü sebebiyle fiyat teklifinde tarafınıza sunulan ödeme tutarını yuvarlamayınız.
Banka eft ve havale işlemlerinizde Açıklama kısmına takip numaranızı yazınız.
Havale ve Eft işlemlerinizde Hesap Sahibini Maksimum Teknoloji Bilgi İşlem Ltd. Şti. olarak belirttiğinizden emin olunuz."MyDISK" Yazmayınız

 

 

 

Linux işletim sistemlerinden de hasar görmüş olan hard diskteki verileri kurtarmaktayız.

RAID sistemlerden bilgi kurtarılması uzmanlık alanlarımızdan birisi ve bu konuda oldukça yüksek bir başarı oranına sahibiz. Bugüne kadar çöken RAID sistemlerin yüzde 95’inden daha fazlası başarılı bir şekilde kurtarılmıştır.

Fiyatlandırma, veri kurtarma için harcadığımız zamana, sorunun türüne, yapılan müdahaleye ve kullandığımız laboratuvar ekipmanlarına göre değişkenlik gösterir. İlk değerlendirmeden sonra toplam maliyet müşteriye belirtilir ve bu fiyat asla arttırılmaz.

SATA tam adı Serial Advanced Technology Attachment olarak geçer ve anakart ile depolama birimleri arasında veri aktarımı sağlar. Bu tip depolama birimleri sahip olan cihazlardan veri kurtarma işlemi yapabiliyor, uzman mühendislerimiz ve sahip olduğumuz laboratuvar ekipmanları sayesinde yüksek oranda başarıya sahibiz.

Endişelenmenize gerek yok, sadece bize başvurmanız yeterli. Böylece verilerinizi kurtarabiliriz.

Evet biz MyDISK olarak kayıt yapan hertürlü medyadan veri kurtarma işlemi yapmaktayız. Serverlardan da veri kurtarma yapmaktayız.

Veri kurtarma programları hard diskteki verilere daha çok zarar verir ve kurtulabilecek dosyaları ciddi anlamda zarar verebilir.

Eğer müdahale yapmadıysanız ve veri kaybettiğiniz cihaza kopyalama, yükleme, kurulum yapmadıysanız %100'e varan oranlarda kurtulabilir. Verilerdeki hasarın kalıcı olduğu ve tam kurtarmanın mümkün olmadığı durumlar da vardır. Ancak hiçbir verinin kurtarılamadığı durumlar çok nadirdir. Benzersiz kurtarma ekipman ve prosedürlerini kullanan uzman ekiplerimiz, zorlu koşullarda bile kayıp verileri başarıyla kurtarabilmektedir. Ortamdaki büyük hasardan dolayı ihtiyaç duyduğunuz verileri kurtarmayı başaramazsak, sizden kurtarma ücreti almamaktayız.

Bazen şirketinizdeki elektrik kesintisi sonucu olmadık bir şekilde aksilikler üst üste meydana gelebilir. Dosyalar  zarar görmüş, bozulmuş, silinmiş, SQL veritabanı ve databasedeki MDF ve LDF dosyaları bir biriyle uyumsuz olduğuna dair hatalar veriyor ve ya MASTER db nin bozulduğuna dair uyarılar alıyor olabilirsiniz.

MSSQL Veritabanı, Database genellikle aşağıdaki sebeplerden dolayı zarar görmüş, bozulabilir, attach edilemez ve suspect moduna düşebilir.

 • MSSQL Veritabanı, database Mdf, Ldf dosya yapısı bozulmuş, zarar görmüş olabilir, 
 • MSSQL Veritabanı, database i detach etmeden taşımaya çalışmak, kopyalamak, yedek almak,
 • Boş disk alanı kalmamış olabilir,
 • Hard diskinizde bad sectör ve bozulmalar meydana gelmiş olabilir,
 • MSSQL serverin açılabilmesi için yeterli ram in olmaması.

MyDISK veri kurtarma hizmetleri yanlışlıkla silinen, kaybedilen, formatlanan, kaybolan, açılmayan, bozulmuş, Suspect, Emergency, Offline, Restoring, Recovering, Recovery Pending moddaki MySQL MSSQL veritabanı, database, mail, cari hesap, kasa defteri, veresiye  ve her türlü sahşi ve ticari  program verilerinizi  %100'e varan başarı oranıyla hizmet seviyesine bağlı olarak 1 saat gibi kısa bir sürede veri kurtarma garanti veriyoruz.

Bazen şirketinizdeki elektrik kesintisi sonucu olmadık bir şekilde aksilikler üst üste meydana gelebilir. Dosyalar  zarar görmüş, bozulmuş, silinmiş, SQL veritabanı ve databasedeki MDF ve LDF dosyaları bir biriyle uyumsuz olduğuna dair hatalar veriyor ve ya MASTER db nin bozulduğuna dair uyarılar alıyor olabilirsiniz.

MSSQL Veritabanı, Database genellikle aşağıdaki sebeplerden dolayı zarar görmüş, bozulabilir, attach edilemez ve suspect moduna düşebilir.

 • MSSQL Veritabanı, database Mdf, Ldf dosya yapısı bozulmuş, zarar görmüş olabilir, 
 • MSSQL Veritabanı, database i detach etmeden taşımaya çalışmak, kopyalamak, yedek almak,
 • Boş disk alanı kalmamış olabilir,
 • Hard diskinizde bad sectör ve bozulmalar meydana gelmiş olabilir,
 • MSSQL serverin açılabilmesi için yeterli ram in olmaması.

MyDISK veri kurtarma hizmetleri yanlışlıkla silinen, kaybedilen, formatlanan, kaybolan, açılmayan, bozulmuş, Suspect, Emergency, Offline, Restoring, Recovering, Recovery Pending moddaki MySQL MSSQL veritabanı, database, mail, cari hesap, kasa defteri, veresiye  ve her türlü sahşi ve ticari  program verilerinizi  %100'e varan başarı oranıyla hizmet seviyesine bağlı olarak 1 saat gibi kısa bir sürede veri kurtarma garanti veriyoruz.

Not: Aşağıdaki komutları girerek suspect moddaki veritabanını kurtarabilirsiniz. 
Veri kaybettiğiniz server, sunucu, bilgisayar  ve veritabanı dosyalarının orjinalleri üzerinde işlem YAPMAYIN, ÇALIŞMAYIN. Her zaman bir yedeğini, imajını alın ve saklayın.
 
EXEC sp_resetstatus 'yourDBname';
ALTER DATABASE yourDBname SET EMERGENCY
DBCC checkdb('yourDBname')
ALTER DATABASE yourDBname SET SINGLE_USER WITH ROLLBACK IMMEDIATE
DBCC CheckDB ('yourDBname', REPAIR_ALLOW_DATA_LOSS)
ALTER DATABASE yourDBname SET MULTI_USER
Cihazınızı aldıktan sonra, deneyimli mühendislerimiz, cihazın durumunu, hasarın ve veri kaybının sebebini belirler.
MyDISK, cihazından verileri okuyabilecek kadar iyi çalışmasını sağlamak için gereken iş hacmini veya parçaları değerlendirir. MyDISK, kurtarma için ayrılan süre içinde verilerinizi kurtarmaya gayret eder.

Bunları Asla Yapmayınız

Aslında veri kaybı diye bir şey yoktur sadece verilere erişemez ve ya ulaşamazsınız. Cihazınızdan asla kendiniz veri kurtarma çalışmayınız. Cihazın içinde sizin, bilgi işlem personelinin veya bilgisayarcınızın tamir edebileceği hiçbir mekanik parça yoktur.Cihazın içindeki verilere erişmek için yapılan tüm deneme ve girişimler sonucunda veri kaybına uğramış bulunursunuz. Veri kaybının bir numaralı sebebi yapılan yanlış müdahalelerdir. Birçok insan yardım etme amacıyla  bilinçsizce müdahalede bulunurlar ve geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkarırlar. 

 • Donanımsal Sorunlarda
 • Cihazdan normalin dışında tuhaf alışılmadık sesler geliyorsa büyük bir olasılıkla fiziksel bir arıza yaşıyorsunuzdur. Bu durumda sisteminizi hemen kapatmanız ve tekrar çalıştırmamanız önemlidir. Durumu sakin bir şekilde değerlendirin. Sorunu çözmek için aceleyle yapılan denemeler çoğu zaman daha fazla hasara ve veri kaybına neden olabilir. Derhâl elektrik fişini çekiniz, tekrar çalıştırmayı DENEMEYİN.
 • Veri kaybınızın nedenini fiziksel hasar olduğunu tespit ederseniz, Veri kurtarma programlarından uzak durun. Veri Kurtarma programları sorunlu diski kullanarak, tamamının bozulmasına ve daha fazla veri kaybına sebep olabilir.
 • Veri kurtarma programlarını, veri kaybettiğiniz cihaza asla YÜKLEMEYİN.
 • Eğer veri kurtarma programı yüklediyseniz; kurtardığınızı zannettiğiniz verileri veri kaybettiğiniz cihaza KOPYALAMIYIN, KAYDETMEYİN, YÜKLEMEYİN.
 • Elektrik kesintisi veya ani voltaj dalgalanmaları sonucunda yanık kokusu geliyorsa, derhâl elektrik fişini çekiniz, tekrar çalıştırmayı DENEMEYİN.
 • Elektrik kesintisi veya ani voltaj dalgalanmaları sonucunda cihaza erişemiyor, bios, bilgisayar görmüyor veya tanımıyorsa  tekrar çalıştırmayı DENEMEYİN.
 • Veri kaybettiğiniz cihazı hiçbir şekilde ÇALIŞTIRMAYIN, KULLANMAYIN. Sökün kullanım dışı bırakın.
 • Veri kaybettiğiniz cihaz ve dosyaların orjinalleri üzerinde işlem YAPMAYIN, ÇALIŞMAYIN. Her zaman bir yedeğini, imajını alın ve saklayın.
 • Bilgisayarda bulunan sorunlu diski yeniden BAŞLATMAYIN veya yeniden biçimlendirmeyin. Bu, verilerinizi geri getirmez, sadece sorunun boyutunu arttırır.
 • Sistemin tüm disklerinin diğer işlemler için imajını veya yedeğini almadıysanız, sorunlu bozulmuş RAID yapısını silip yeniden OLUŞTURMAYIN.
 • Sistemin tüm disklerinin diğer işlemler için imajını almadıysanız, sistemin bozuk  RAID disklerini zorla online çevrimiçi YAPMAYIN.
 • Cihazı satan teknik destek elemanının tavsiyesine körü körüne UYMAYIN. Amaçları, verilerinizi kurtarmak değil, donanım sisteminizin çalışır hale gelmesini sağlamaktır.
 • Sorunlu cihazı kendiniz tamir etmeyi, onarmayı DENEMEYİN. Hard diskler, çok karmaşık ve hassas cihazlardır, dolayısıyla basit bir PCB elektronik kart değiştirme bile artık işe yaramaz.
 • Yazılımsal Sorunlarda
 • Veri kurtarma programlarını, veri kaybettiğiniz cihaza asla YÜKLEMEYİN.
 • Eğer veri kurtarma programı yüklediyseniz; kurtardığınızı zannettiğiniz verileri veri kaybettiğiniz cihaza KOPYALAMIYIN, KAYDETMEYİN, YÜKLEMEYİN.
 • Veri kaybettiğiniz cihazı hiçbir şekilde ÇALIŞTIRMAYIN, KULLANMAYIN. Sökün kullanım dışı bırakın.
 • Veri kaybettiğiniz cihaz ve dosyaların orjinalleri üzerinde işlem YAPMAYIN, ÇALIŞMAYIN. Her zaman bir yedeğini, imajını alın ve saklayın.
 • Bilgisayarda bulunan sorunlu diski yeniden BAŞLATMAYIN veya yeniden biçimlendirmeyin. Bu, verilerinizi geri getirmez, sadece sorunun boyutunu arttırır.
 • Cihazı satan teknik destek elemanının tavsiyesine körü körüne UYMAYIN. Amaçları, verilerinizi kurtarmak değil, donanım sisteminizin çalışır hale gelmesini sağlamaktır.
 • Sorunlu cihazı kendiniz tamir etmeyin, onarmayın veya chkdsk, scandisk, fsck YAPMAYINIZ. 
 • Veri kaybıyla ilgili olabilecek tüm cihazlara okuma ve yazmayı durdurun. Çoğu yazılımı (örneğin Internet Explorer'ı) çalıştırmanın, diskinize yeni veri yazdığını ve aradığınız kayıp verilerin üzerine yazabileceğini unutmayın.

 

En kolay yol, her zaman dosyaları yedeklemektir. Bu konuda kişiye özel çözümler üretmek faaliyetlerimiz arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra;

 • Düzenli olarak yedekleme faaliyetlerimizden faydalanın.
 • Anti virüs programı kullanın.
 • Bilgisayarınızı ve diğer medya ekipmanlarını( Dijital kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb..) temiz ve güvenli ortamlarda muhafaza edin. Toz/yetersiz havalandırma koşullarından koruyun.

MyDISK kaybolan verilerinizi  cihazınızın durumuna göre %100'e varan başarı oranıyla kurtarabilir. Çünkü en iyisiyiz ! 20 yıllık kurumsal tecrübeye sahibiz. Diğer veri kurtarma firmalarının imkansız kurtarılamaz dedikleri ve çok ciddi hasar almış cihazlardan da veri kurtardık. 

Bir tanıdığınızın, bilgisayarcınızın, bilgi işlem uzmanının tavsiye ettiği veya internet üzerinden arama motorları aracılığıyla bulduğunuz veri kurtarma firmalarının bizden destek ve kurtarma hizmeti aldıklarını biliyormuydunuz.

Çünkü veri kurtarma hizmetini verebileceğini iddia eden onlarca firma ve şahıs var, diğer bilgi kurtarma, veri kurtarma, data kurtarma firmalarının, şahıslarının bizi seçme sebebi yüksek başarım oranına sahip olmamızdır.

MyDISK her veri kurtarma olayını benzersiz olarak ele alır. 
Unutmayın, MyDISK'in Veri Yoksa Kurtarma Ücretide Yoktur ilkesi vardır. Sizden bazı durumlarda Donör disk ücreti, Laboratuvar ücreti, Kimyasal madde ücreti talep edilebilir. Eğer verileriniz kurtarılamazsa, kurtarma ücreti alınmaz; dolayısıyla kurtarmayı denemeyle ilgili işletme masraflarının tamamı bize aittir. 

Müşteri memnuniyetini ilk hedefi olarak gören MyDISK “bilgi yoksa-ücret de yok” politikasına göre çalışmaktadır. Firmamız ilk aşamada harddiski ücretsiz olarak incileyip firmaya fiyat vermektedir. Daha sonrasında anlaşma sağlanırsa en iyi şekilde diskteki veriler kurtarılır. Ama fiyat teklifi kabul etmediğiniz takdirde en kısa zamanda hard disk size geri iade edilir.

Veri kurtarma ve ücretsiz analiz hizmeti, durumunuzun aciliyetine bağlı olarak, özel ihtiyaçlarınıza uygun benzersiz kurtarma hizmeti seçenekleri sunar. Sunduğumuz hizmet hem bireysel tüketiciler, hem de şirketler için uygundur.
Süreler ise, aşağıdakiler de dahil, birçok faktöre bağlıdır:
• Verinin parçalanma veya bozuk olma derecesine
• Cihazın fiziksel hasar derecesine ve bütün diskin imajlanması için gereken süreye
• Müşterinin aciliyet derecesine.
Veri kurtarma olayları, normal iş saatleri sırasında hızlandırılabilir. Dilerseniz MyDISK, gün boyunca olayınız
üzerinde çalışmaya devam edecek Ekspres kurtarma Hizmeti de sunabilir.
Veri kurtarma, kayıp verileri farklı dijital depolama ortam ve cihazlarından geri getirmek için kullanılan çok teknik, yoğun laboratuar işlemleri gerektiren bir işlemdir. İşlem, müşterinin ortamını ve tüm kurtarma ekipmanını dış etkenlerden korumak için Temiz oda Labaratuvarları ve Sınıf 10 yatay akış tezgahları kullanılarak, kontrollü bir ortamda gerçekleştirilir. Temiz oda Labaratuvarları homojenliğine ve parçacık sayısı standartlarına uygunluğunu sağlamak için Temiz oda Labaratuvarları yıllık bir sertifika ve kontrol testinden geçirilir. Depolama sistemleri birçok farklı şekilde arızalanabilir, ancak bunlarda depolanan veriler her zaman tamamen kaybolmayabilir.
 
Verileri kurtarmak için kullanılan özel teknik, arızanın tipine bağlıdır (dosya bozulması, virüs saldırısı, mekanik veya elektrik sorunu veya insan hatası). Bazen bu sorunlar, kombinasyon halinde görülür. MyDISK, en gelişmiş kurtarma teknoloji ve prosedürlerini kullanarak tüm arızaların üstesinden gelmeye hazır olan komple hizmet laboratuar tesislerine sahiptir.

Yazılım sebepli kurtarmalarda ürününüz garanti kapsamından çıkmayacaktır. Fiziksel sebeplerde ise ürüne elektronik ve fiziksel olarak müdahale edeceğimizden dolayı garanti kapsamı dışına çıkacaktır.

MyDISK Logo