Fotoğrafçılara Özel

Fotoğrafçılara Özel

İster amatör ister profesyonel fotoğrafçı olun veri kaybetme riskiniz %100'e yakındır. Birçok fotoğrafçı birden fazla yedekleme seçeneğini kullanabiliyor. "Sorun, veri saklama ünitelerinin arızalanıp arızalanmayacağı değil, ne zaman arızalanacağıdır." Yedekleme ünitelerinizin başına; üretim hatası, doğal yollardan bozulma, durup dururken bozulma, sabotaj, hacker saldırısı, format, biçimlendirme, yanlışlıkla silme, elektrik kesintisi, yere düşürme, sıvı teması, yangın veya hırsızlık  gibi durumların da geleceğini sakın unutmayınız.

Profesyonel fotoğrafçılar özel gün çekimlerinde, düğün veya bunun gibi etkinliklerde en az 1.000 fotoğraf çekebilir. Normal şartlarda sezon içinde işlerin artması ve geç saatlere kadar çalışılmasından dolayı fotoğraflar ve videolar bilgisayar veya harici  bir üniteye kaydedilir ve uygun zamanlarda hazırlandıktan sonra müşteriye teslim edilecek hale getirilir. Bilgisayarınız bozulur yedek verilere ulaşamazsanız ne olacak? Veri kayıplarına karşı almanız gereken önlemleri almayıp ‘’o gün’’ geldiğinde yapmanız gerekenleri bilmiyorsanız, o zaman uykusuz gecelere hazırlıklı olun.

Düğün sahipleri için önem taşıyan anların kayıtlarının yapılmaması veya yapılıp da kayıtların teslim edilmemiş olmasının telafisinin bulunmaması nedeniyle yaratacağı üzüntü, hayatın olağan akışına uygundur. Tekrarlanma ihtimali bulunmayan özel bir güne ilişkin görüntülerin tarafınızdan kaybedilmesi, düğün sahipleri tarafından büyük bir elem ve ızdıraba sebep olacağı kesindir. Ömür boyu saklanması kuvvetle muhtemel olan ve bu özel güne ilişkin hatıraları barındıran görüntülerin tarafınızdan kaybedilmesinin düğün sahiplerinin yaşamları boyunca bu hususu hatırlayıp üzülmesine sebep olacağı aşikardır.

Evlenecek çiflerin hayatlarında bir defa yaşayabileceği ve hayatlarının en önemli günlerinden biri olan nişan, düğün gününe ilişkin fotoğraf ve video kayıtlarının  yeri doldurulamayacak bir değere sahip olduğunu herkes bilmektedir. Nişan, düğün sahiplerine zamanında teslim edilmeyen silinen veya kaybolan video kayıtları ve fotoğraf çekimleri için maddi ve manevi tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Video görüntüleri ve Fotoğraflara ulaşamadığınızda aşağıdaki durumlardan birine maruz  kalabilirsiniz.

 • İtibar, prestij kaybı
 • İçinde bulunduğunuz durumun rakipleriniz tarafından öğrenilmesi.
 • Mekan sahibi veya  Salon işletmecisi ile yaptığınız sözleşmenin iptal edilmesi.
 • Teslim edilmeyen Okul Gösterisi, Balo, Sünnet, Söz, Kına, Nişan, Düğün videosu ve fotoğraf çekimleri için yasal faiziyle birlikte maddi ve manevi tazminat ödemek zorunda kalırsınız.
 • Düğün kayıtlarının teslim edilmemesi nedeniyle, fotoğraf stüdyosu veya düğün salonu işletmecisinin hizmeti ayıplı ve kusurlu yerine getirdiğinden Borçlar  Kanunu'nun 355. maddesi hükümlerinde yer alan "özen borcu"na aykırı davrandığınız  sebebiyle Düğün sahipleri tarafınıza dava açabilir.
 • Düğün sahipleri tarafından kişilik haklarına saldırı teşkil etmese bile kişinin ruhsal bütünlüğünü bozucu nitelikte ve ağırlıkta olan sözleşmeye aykırılık, hukuka aykırı haksız eylem olduğundan tarafınıza manevi tazminat davası açabilir,
 • Müşteriniz tarafından Mahkemeye verilebileceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İçinde bulunduğunuz durumu yazacağımız Uzman Mütalaası  veya Bilirkişi Raporu neticesinde savcılık kanalıyla mahkemlere sunabilirsiniz. Düzenleyeceğimiz rapor resmi belge niteliğinde olup Rapor Detayları ve ücretlendirme için müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.  

 

Aşağıdaki Durumlardan Birine Maruz Kaldıysanız Sizlere Yardımcı Olabiliriz,

 • 01.09.2018 tarihinde çekilen düğün videolarının olmadığının farkına vardık, bu esnada üzerine çekim yapılmaya devam edildi. MTS uzantılı AVCHD video dosyaları kurtarılır mı?
   
 • 17.08.2018 tarihinde düğün salonunun bahçesinde çekim yapıldı, çekim yapıldıktan sonra veriler aktarılmadan fotoğraf makinesi üzerinden formatlandı ve üzerine 3-4 gb çekim yapıldı. JPG ve RAW resimler kurtarılır mı?
 • 13.05.2018 tarihinde fotoğraf çekimi yapıldı, çekim yapıldıktan sonra fotoğraflar bilgisayara aktarıldı ve kart üzerinden silindi. Hafıza kartına tekrar çekim yapıldı ancak hafıza tamamen doldurulmadı. Bilgisayardaki nişan fotoğraflarının bozuk olduğunun farkına vardık. Hafıza kartındaki verilere ihtiyacımız var nişan fotoğrafları kurtarılır mı?
 • 22.09.2018 yaklaşık 2 saatlik sünnet çekimi yapıldı, çekim yapıldıktan sonra veriler aktarılmadan kamera üzerinden formatlandı ve üzerine 45 dk lık bir çekim yapıldı. Hafıza tamamen doldurulmadı. Video görüntüleri kurtarılır mı?
 • Albüm çekimi yapıldı, çekim yapıldıktan sonra hafıza kartında resimleri gördük ancak kartı çıkarıp tekrar bilgisayara taktığımızda hafıza kartına erişim sağlanamadı. Resimler kurtarılır mı?
 • 29.06.2018 tarihinde drone ile çekilen düğün görüntülerinin olmadığını çekimden 2 hafta sonra farkettik. Bu esnada hafıza kartı formatlanarak kullanılmaya devam edildi. İstediğimiz düğün görüntüsü kurtarılır mı?
 • 06.09.2018 tarihinde Sony MC2500 video kamera ile Düğün çekimi yapıldı. 64 Gblik hafıza kartına 14.09.2018 tarihinde format atıldı ve sonrasında 1 saatlik başka çekim yapıldı. Recover My Files programı ile tarama yapıldı sonuç alınamadı. Düğün salonuna ilk çıkış Nikah zamanı ve dans bölümü görüntüleri kurtarılır mı?
 • Sony HXRMC1500 kamera ile 26.09.2018 tarihinde Video çekimi yapıldı. Video kayıtlarının bilgisayara aktarımı yapıldı diye kameraya format atıldı. Yeni Düğün çekimi yapıldı. Sonra 26.09.2018 tarihindeki videonun bilgisayarda olmadığını farkettik. Veri kurtarma programları ile tarama yaptık ama istediğimiz videolar gelmedi. İstediğimiz düğün videosu kurtarılır mı?

 

Aşağıdakilerden Birini Arıyorsanız Sizlere Yardımcı Olabiliriz,

Düğün videosu veri kurtarma, Fotograf Video Kamera Veri Kurtarma, Silinen Fotoğrafları Kurtarma, Formatlanan Hafıza kartını kurtarma, Düğün videosunun kaybolması, düğün fotoğraflarının kaybolması, düğün fotoğrafları tazminat, düğün videosu tazminat davası, düğün salonuna dava, düğün fotoğrafları manevi tazminat, düğün videosu mahkeme, kaybolan düğün videosu, bozuk hafıza kartı kurtarma, sd karttan biçimlendirme sonucu silinen dosyaları geri yükleme, en iyi sd kart kurtarma, hafıza kartı açılmıyor, fotoğraf makinesi hafıza kartından silinenleri geri getirme, biçimlendirilen hafıza kartından veri kurtarma hakkında sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Video Kamera Marka ve Modelleri

 • BLACKMAGIC DESIGN Micro, URSA Mini 4.6K EF, URSA Mini EF 4K, URSA Mini PL 4K, URSA Mini Pro 4.6K, Pocket Cinema Camera 4K, Pocket Video Kamera
 • CANON C300 Mark II, C500 4K, EOS C100 Mark II, EOS C200, LEGRIA HF G30, LEGRIA HF G40, XA10 E, XA11, XA30, XA35, XC15 4K, XF105 E, XF205, XF305, XF405
 • JVC GY-HM100E, GY-HM170E, GY-HM200E, GY-HM70E, GY-LS300CHE, JY-HM360
 • PANASONIC AG-AC160, AG-AC30, AG-AC8, AG-AC90, AG-DVX200, AG-UX90, HC-MDH2, HC-MDH3, HC-X1000, HDC-MDH1
 • SONY DCR-SD1000, FDR-AX1E  4K, FDR-AX33 4K, FDR-AX100, HDR-AX2000, HRC-MC2000, HXR-MC1500, HXR-MC2000, HXR-MC2500, HXR-NX100, HXR-NX5E, HXR-NX5R, HXR-NX70E, NEX-EA50M, NEX-FS100U, NEX-FS700R, PMW-320K, PMW-EX1, PS100, PS5, PXW-FS5, PXW-FS7K, PXW-FS7M2, PXW-X160, PXW-Z150 4K, PXW-Z90
MyDISK Logo