Kayıp veya Silinen Dosyaları Kurtarma Nasıl Yapılır

Kayıp veya Silinen Dosyaları Kurtarma Nasıl Yapılır

Silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır?

 Aşağıdaki çözümler diskin üzerine eski verileri tekrar tekrar yazdığından ve size tamamıyla kurtarma garantisi vermediğinden, bu işlemler riskli olup sorumluluğu tamamen size aittir.

 

"VERİ KAYBETMEDEN ÖNCE" Gölge Kopya Servisi ve Otomatik Sistem Geri Yükleme veya Windows Yedekleme AKTİF değilse aşağıdaki işlemleri YAPMAYINIZ.

Bilgisayarınızda bir dosyayı bulamıyorsanız ya da bir dosyayı yanlışlıkla değiştirdiyseniz veya sildiyseniz, bu dosyayı (Windows yedekleme kullanıyorsanız) yedekten geri yükleyebilir veya önceki bir sürümden geri yükleyebilirsiniz. Önceki sürümler, Windows'un bir geri yükleme noktasının parçası olarak otomatik olarak kaydettiği dosya ve klasörlerin kopyalarıdır. Önceki sürümlere bazen Volume Shadow Copy, gölge kopya da denebilir. Volume shadow copy servisi açık ise bilgisayarınızdaki dosyaları versiyonlayarak yedekler.

Dosyaları Yedekten geri yüklemek için;

  1. Yedekleme ve Geri Yükleme'yi açmak için Başlangıç düğmesi,  Denetim MasasıSistem ve Bakım ve ardından Yedekleme ve Geri Yükleme öğelerini seçin.
  2. Dosyalarımı geri yükle'yi seçin ve ardından sihirbazdaki adımları izleyin.

Silinen bir dosya veya klasörü Önceki Sürümleri Geri Yüklemek için;

  1. Başlangıç düğmesini ve ardından  Bilgisayar’ı seçerek Bilgisayar’ı açın.
  2. Silinen veya değiştirilen dosya veya klasörü içeren klasöre gidin, sağ tıklayın ve ardından Önceki sürümleri geri yükle'yi seçin. Klasör bir sürücünün en üst düzeyindeyse (örneğin C:\ dizinindeyse), sürücüye sağ tıklayın ve ardından Önceki sürümleri geri yükle'yi seçin. Dosya veya klasörün kullanılabilir önceki sürümlerinin listesini görebilirsiniz. Her iki tür de kullanılabiliyorsa liste, geri yükleme noktalarını yanı sıra (dosyalarınızı yedeklemek için Windows Yedekleme'yi kullanıyorsanız) bir yedekte kaydedilmiş dosyaları da içerir.

Hepsini Yapmış Olmanıza Rağmen yukarıdaki işlemlerden herhangi bir sonuç alamazsanız. 

  • Yine de endişeye kapılmamalısınız. Ücretsiz analiz hizmetimizden faydalanabilirsiz.
  • Fiyat teklifi rakamı analiz sonucunda belli olacaktır. Analiz yapılmadan en düşük, ortalama veya en yüksek bir rakam bildirmemiz mümkün değildir.
  • Analiz sonucunda kurtardığımız veriler istediğiniz veriler ise tarafınıza veri kurtarma fiyat teklifi sunulacaktır.
  • Detaylı bilgi için yardım destek hattımız olan 444 8374 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 

MyDISK Logo