Windows'ta Silinen Dosyaları Kurtarma

Windows'ta Silinen Dosyaları Kurtarma

Windows'ta silinen fotoğrafları kurtarma, geri getirme

Yanlışlıkla fotoğrafları ve videoları SD kartınızdan, telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan sildiniz. Değerli anılarınızın silinmesi ve daha sonra bunun bir hata olduğunu anlamak kalp durduran bir an olabilir. Ancak onları henüz kaybetmiş durumda değilsiniz, evet değerli dosyalarınızın geri alabilmek mümkündür. Fakat onları hangi aygıttan ve nasıl sildiğinize bağlı olacaktır.

Windows işletim sistemi üzerinden dosyaları sildiğinizde, hard disk üzerinden tamamen silindiği konusunda bir yanlış anlaşılma var. Aslında hiç silinmediler, ister bilerek ister yanlışlıkla bazı dosyaları seçip sil tuşuna basarsanız, Windows dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderir ve buradan boşaltılana kadar Geri Dönüşüm Kutusunda kalır. Silinen dosyalar  halen Geri Dönüşüm Kutusu'ndaysa, kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Masaüstünde bulunan Geri Dönüşüm Kutusu'nu açınız ve silinmiş dosyalarınız karşınızda şimdi istediğiniz dosyayı geri kurtarablirsiniz. Shift+Delete yapılarak silinen dosya için bu method geçerli değildir.

Eğer silinen dosyaları bu yöntemlerle geri alamazsanız, detaylı bilgi için uzman personelimizden yardım ve bilgi alabilirsiniz. Veri kurtarma hizmetinin ücretli bir servis olduğunu unutmayınız.

Yapmanız ve yapmamanız gerekenler hakkında detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

 

MyDISK Logo