USB Bellekten Veri Kurtarma

USB Bellekten Veri Kurtarma

Günümüzde dijital dünyanın gelişmesiyle cep telefonlarının üstün kamera yapısına sahip olmasıyla görüntüler, ses kayıtları, videolar vs. gibi verilerin depolama ihtiyacı büyümüş ve usb flash bellekler ve hafıza kartları en baskın depolama teknolojisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

USB Flash Bellek Veri Kaybı Nasıl Yaşanır?

Erişilemeyen bir USB Flash bellek veya hafıza kartı sürücüsünden veri kurtarmak için önce, soruna neden olan sebebi tanımlamanız gerekir. Veri kaybı fiziksel ya da mantıksal iki guruba ayrılır.

1. Fiziksel Olarak Hasar Görmüş Usb Flash Bellekten Veri Nasıl Kurtarılır?
Kırılan veya çatlayan flash bellek, hafıza kartı, arızalı bir konektör, yanan devre kartı, NAND bellek çipi gibi fiziksel bir hatanız varsa bozulan cihazlardan veri kurtarılması için uzman destek almanız gerekmektedir. Sizin ya da uzman olmayan kişiler tarafından yapılan yanlış müdahaleler sonucunda veri kurtarma açısından daha da kötüleşen durumlara neden olabilir. Bu alandaki uzmanlardan daha iyi yardım alabilirsiniz. USB konektörü kırılırsa veya devre kartı zarar görürse bu durum USB'ye giden güç kesintisine neden olur. Böyle bir durumda, lehimleme ve devre onarımı gereklidir. Fiziksel hataların üstesinden gelmek için, özel ekipman ve uzmanlık gereklidir. Bu yüzden usb flash belleğinizi profesyonellerden birine teslim ederseniz yaşanan veri kaybını halledebilirsiniz. USB veri kurtarma şansını artırmak için bellek üzerine yeni dosyalar eklemek, üzerine kaydedilmiş belgeleri düzenlemek veya USB sürücüsünü başka bir aktarım için kullanmak için USB sürücüsünü kullanmamayı unutmayın. Fiziksel hataların ortak bir göstergesi, USB bağladıktan sonra bazı hata mesajları veya arıza türleridir. Genel hata mesajları "Lütfen Diski Çıkarılabilir Disk'e Takın" veya "USB Aygıtı Tanınmayan veya Arızalı" , "Diski kullanmadan önce biçimlendirmeniz gerekir" gibi hatalardır.

Peki USB Biçimlendirme Nasıl Yapılır?
USB flash belleğinizi bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayar içindeki “Cihaz ve Sürücüler” bölümünde flash belleğiniz üzerinde sağ tıklama yapılarak “Biçimlendir”i seçin ve “Dosya Sistemi” butonundan kullanacağınız dosya sistemi türünü seçerek “Başlat” butonuna tıklayın. Bu şekilde biçimlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2. Yazılımsal Sorunlardan Kaynaklanan Veri Kayıpları Usb Flash Bellekten Nasıl Kurtarılır?
USB flash sürücüsünün mantıksal / yazılım hataları varsa, bunu düzeltmek için USB flash sürücüsünün dosya yapısını onarmanız gerekir. MyDISK olarak; USB flash belleklerden fiziksel durumu ve yazılımsal durumuna göre yanlışlıkla silinen, kaybedilen, formatlanan, kaybolan, açılmayan, bozulmuş formatlanmış ve biçimlendirilmiş, fotoğraf, AVCHD ve MTS, M2TS, video, klip ve her türlü değerli verilerinizi sahip olduğumuz teknik altyapı ve 26 yıllık güvenilir uzman kadromuzla %100'e varan başarı oranıyla hizmet seviyesine bağlı olarak 1 saat gibi kısa bir sürede kurtarabiliriz, ancak tarafınızdan yapılacak her türlü müdahale genel başarı oranımızı düşürecektir.

  • Detaylı bilgi için lütfen yardım destek hattımız olan 444 83 74 numaralı telefonumuzu arayınız.
MyDISK Logo