Kayıp veya Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarma

Kayıp veya Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarma

Bir klasör ya da bir dosyaya yanlışlıkla silindiyse, bunun ne kadar kötü bir duygu olduğunu bilirsiniz, hele ki o dosya üzerinde aylarca çalıştıysanız. Korkmayın bir dosyayı silmeniz dünyanın sonu değil. Aslında, dosyayı geri dönüşüm kutusunda bulabilir ve kolaylıkla geri alabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusuna bakın

Geri Dönüşüm Kutusunu ya da çöp kutusunu çift tıklayarak içindeki her şeyi görebilirsiniz. Sildiğinizi düşündüğünüz dosyayı buldunuz mu? Masaüstünüze geri sürüklemeniz yeterli, şimdi çalışmanıza devam edebilirsiniz. Geri dönüşüm kutunuzda yoksa, önce silinen dosyayı kurtarmak için deneyebileceğiniz birkaç şey daha var.
Yedekleme yapıyordunuz umarım. Yapıyorsanız, yedeklemenin kurtarma hizmeti sayesinde dosyanızın önceki bir halini kurtarabilirsiniz. Bir gün öncesinden olabilir, ama bir günü kaybetmek her şeyi kaybetmekten daha iyidir.

Silinen Dosyaları Dosya Geçmişini Kullanarak Geri Yükleme

Yedekleme yapmıyorsanız, Dosya Geçmişi Yedekleme özelliğini açmış olduğunuzu umut ediyoruz. İşletim sisteminiz Windows* 10 ise, Başlat düğmesini seçin. Ayarlar > Güncelle ve güvenlik > Yedekleme > Bir sürücü ekle seçeneklerini işaretleyin ve ardından yedeklemeleriniz için bir harici sürücü ya da ağ konumu seçin.

Kaybolan Önemli Dosyayı ya da Klasörü Geri Yüklemek için:

  1. Görev çubuğundaki arama kutusuna Dosyaları geri yükle yazın ve ardından Dosya Geçmişi ile dosyalarınızı geri yükleme seçeneğini işaretleyin.
  2. İhtiyacınız olan dosyayı arayın ve tüm sürümlerini görmek için okları kullanın.
  3. İstediğiniz sürümü bulduğunuzda, özgün konumunda kaydetmek için Geri Yükle seçeneğini işaretleyin. Dosyayı farklı bir yerde kaydetmek için Geri Yükle seçeneğini basılı tutun (ya da sağ tıklayın), Geri yükleme konumu seçeneğini işaretleyin ve yeni bir konum seçin.

Hepsini Yapmış Olmanıza Rağmen Dosyanızı Kurtarma Yolu Bulamadıysanız,

Yine de endişeye kapılmamalısınız. Veri kurtarma programları diskin üzerine verileri tekrar tekrar yazdığından ve size tamamiyle kurtarma temennisi vermediğinden, bu programları indirerek bir çözüm yolu aramaktan kaçınmalı, profesyonel bir desteğe başvurmalısınız. MyDisk, sahip olduğu teknik altyapı ve 26 yıllık güvenilir uzman kadrosu ile verilerinizi %100'e yakın bir oranda kurtarabilir.

  • Detaylı bilgi için lütfen yardım destek hattımız olan 444 83 74 numaralı telefonumuzu arayınız.
MyDISK Logo