Böcek Araması ve Ortam Dinleme Cihazları Tespiti

Böcek Araması ve Ortam Dinleme Cihazları Tespiti

Teknolojinin gelişmesiyle beraber gelen yenilikleri yaşamın hemen her alanında görebiliyoruz. Bu yenilikler günlük yaşamı daha hızlı hale getiren faktörlerdir. Teknolojinin getirdiği bu hızlı ve yoğun ortamda bazı olumsuzluklarla da karşılaşmaktayız. Siber güvenliğin alanına giren meseleler, bu olumsuzluklardan biridir. Günümüzde kişisel alanların ve özel hayatın diğer insanlar için daha ulaşılabilir olduğunu söyleyebiliriz. Kişisel bilgisayarlarımıza veya mobil telefonlarımıza bile ne kadar çok kişisel veri girdiğimiz düşünülürse bu durum anlaşılır olacaktır. Bu sebeple teknoloji dünyası siber güvenlik ile ilgili konulara da özellikle eğilmektedir.

İnternet hizmetlerinin gücü arttıkça onların güvenliğini sağlamak da ayrıca değerlendirilmesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji geliştikçe casus sistemler de gelişim gösteriyor ve tüm bunlarla mücadele için yeniden teknolojiye başvuruyoruz. Üstelik çeşitli casus yazılım ve sistemlerin günümüzde oldukça ulaşılabilir olması da risk oranını arttıran faktörlerden biridir. Bir e-ticaret sitesi üzerinden bile casus sistemlere ulaşmak mümkündür. Bu şartlarda konum ve şartları gereği bazı insanların özellikle dikkatli olması gerekmektedir. İş insanları, politikacılar, üst düzey memurlar için siber güvenlik daha da önemli hale gelmektedir.

Casus Yazılımlar ve Casus Sistemler

Günümüzde kişisel alanları ve özel hayatı ihlal eden pek çok cihaz, yazılım ve sistem bulunmaktadır. Bunlar içinde öne çıkanlar şöyle sıralanabilir:

 • Gizli Kameralar
 • Böcek Dinleme Cihazları
 • Casus Telefonlar
 • Casus Yazılımlar

Bu tip, güvenliği tehdit eden cihaz ve sistemlerin ne yazık ki tespiti her zaman mümkün değildir. Gözle görülemeyecek kadar küçük bir dinleme cihazının neredeyse hiçbir zaman kontrol etmediğiniz bir noktaya yerleştirildiğini bir düşünün!

Ofisinizde, evinizde veya konakladığınız otelde bu tip bir cihazın yerleştirilmesi halinde gözle tespit etmeniz mümkün olmayabilir. Masa kenarları, dolap içleri, abajurlar kısaca aklınıza gelen gelmeyen her yerde olabilirler. Böyle bir durumda firmamızın profesyonel güvenlik hizmeti yıllardır olduğu gibi bugün de yanınızdadır.

MyDISK Siber Güvenlik Hizmeti

Profesyonel hizmetimiz sayesinde, hiçbir casus gizli kalmayacak! Firmamız, kurumsal güvenlik ve bilgisayar korsanları konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. Güvenlik operasyonları ekiplerimiz en iyi uygulamaları standart hale getirmektedir. Casus cihazlar ile ilgili başarımızın ardındaki motivasyon, müşteri memnuniyeti güvencemizdir. Ayrıca MyDISK olarak siz müşterilerimize yolun her adımında teknik ve operasyonel destek sağlamaktayız.

Platformumuzun temelini oluşturan teknoloji, tüm ürünlerimizi sorunsuz bir şekilde desteklemektedir. Müşterilerimize tam güvenlik sağlamayı hedeflemekteyiz. Firmamız, teknik yetenekten ödün vermeden ihtiyaçlarınıza uyan çözümü seçmede çeşitlilik sağlamaktadır. Kurumsal kullanıma hazır entegrasyonlar ve yönetici program raporlaması, iş akışını iyileştirir. Böylece müşterilerin daha hızlı bir şekilde güvenliğe ulaşmasını sağlamaktayız.

Endişelerinize ve taleplerinize hızlı ve kesin çözüm formülleri sunuyoruz. Profesyonel ekibimizle beraber siber güvenliğinizi sorunsuz bir biçimde sağlamaktayız. Böylece güvenliğiniz bizim, kişisel alanınız yalnızca sizin kontrolünüz altında olacaktır.

MyDISK Siber Güvenlik Sistemleri Ne Yapar?

Siber güvenlik sistemlerimiz yalnızca var olan tehditleri ortadan kaldırmakla kalmaz. Aynı zamanda yeni tehditlere karşı sizi ve bulunduğunuz ortamı daha güvenli hale getirir. Sistemlerin sunduğu hizmetler ise şöyledir:

 • Gizli kamera tespiti
 • Böcek dinleme cihazı taraması
 • Kişisel cihazlardaki casus yazılımların tespiti
 • Takip cihazları tespiti
 • Casus cihazlar için kullanılan engelleyici cihazların kurulumu
 • Kişisel cihazlarda güvenliği arttırıcı yazılım desteği
 • Güvenlik raporuyla bilgilendirme

Firmamız MyDISK, siz müşterilerimizi daha iyi koruyan uyarlanabilir uygulamalar oluşturma, güvenlik altına alma ve çalıştırma gücü vermektedir. Bu sistemler; maliyeti azaltan, operasyonları iyileştiren ve kullanıcıları daha iyi koruyan sistemlerdir. Tüm bunları firmamızın otomasyon, güvenlik, performans ve içgörü yetenekleri portföyü ile gerçekleştirmekteyiz.

MyDISK Logo