Şirketlerde Bilgi Güvenliği Farkındalığı Oluşturmak Neden Önemlidir

Şirketlerde Bilgi Güvenliği Farkındalığı Oluşturmak Neden Önemlidir

Şirketlerde Bilgi Güvenliği Farkındalığı Oluşturmak Neden Önemlidir?
Siber güvenlik ve siber güvenlik bilinci büyüyen siber suçların hakim olduğu bir sektörde hayatta kalmak için kritik bir öneme sahiptir. Kuşkusuz çoğu insan neredeyse her gün haberlerde görülen pahalı kimlik hırsızlığı ve saygınlığı bozan ağ saldırılarını biliyor.
Kuruluşlar kendilerini çevrimiçi tehditlerden korumak için güvenlik duvarları, kapsamlı siber güvenlik savunma sistemleri uygular.
Peki sorun nedir? Sorun siber güvenlik bilinci ve uygulaması kültürü olmadan, bu lüks ve pahalı sistemlerin sizi pek iyi koruyamayacak olmasıdır.
Sonunda çalışanlarınız, kuruluşunuzun siber güvenlik alanındaki en zayıf halkasıdır. Buna "insan faktörü" denir. Suçlular güvenli ağlara erişmenin veya veri çalmanın en kolay yolunun, giriş bilgilerine ve diğer kritik bilgilerine erişen ve giriş bilgilerini alan kişileri hedeflemektir.
Siber güvenlik ihlallerinin %95'inin insan hatası nedeniyle olduğunu biliyor muydunuz? İşle ilgili bir bilgisayara veya mobil cihaza erişimi olan herhangi bir çalışan, kapsamlı bir siber güvenlik bilinçlendirme eğitiminden geçmelidir.
Tüm çalışanlarınıza siber güvenlik bilinci ve eğitimi sunarak, aldatmaca veya saldırı olasılığını azaltarak markanızın zarar görmesini en aza indirir ve kurtarma maliyetini düşürürsünüz.


MyDISK olarak alanında uzman eğitmenler ile bilgi güvenliği farkındalık eğitimlerimiz mevcuttur.
 

MyDISK Logo