Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Yanlışlıkla fotoğrafları SD kartınızdan, telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan sildiniz mi? Çabuk hareket ederseniz onları kurtarabilirsiniz. Nasıl olduğunu açıklıyoruz.

Telefonlarımız ve Kameralarımız muhtemelen sahip olduğumuz en önemli dijital cihazlardan biri. Akıllı telefonların yanı sıra, birçok insan hareket halindeyken daha iyi fotoğraflar çekmek için dijital kameralar kullanıyor. Ne yazık ki, diğer tüm elektronik ürünler gibi, bu cihazlar da arıza yapabilir. Fotoğraflarımız bizim değerli anılarımızdır ve onları kaybetmek en büyük kabusumuz olabilir. Fotoğraflar veya diğer dosyalar sürücünüzden tamamen silinmez. Diskin alanı boş olarak "işaretlenir", ancak bilgiler orada kalır. Yalnızca üzerine yazıldığında silinir.

Silinen verileri kurtarmanın en doğru yolu, diski bilgisayardan sökmek ve kurtarma için başka bir bilgisayarı kullanmaktır. Dosyaların kaybolduğunu fark ettiğinizde bilgisayarı kapatmalısınız. İşletim sistemini normal olarak kapatmak, kopyala / yapıştır yapmak bile diske geçici dosyalar yazabilir.

Daha fazla dosya kaybını nasıl önleyebilirsiniz?

  • Görüntülerin yanlışlıkla silindiğini fark ettiğinizde, silinen dosyanın üzerine yazılmasını önlemek ve böylece kalıcı veri kaybını önlemek için depolama aygıtını kullanmayı hemen bırakmanız gerekir.
  • Veri kaybına uğradığınız cihaza veri kurtarma programı yüklemeyiniz, kurmayınız.
  • Kurtarıldığı zannedilen verileri aynı sürücüye kaydetmeyiniz.

Fotoğraf kaybını önleme ipuçları

  • Çok sayıda fotoğraf içeren büyük bir klasörü silerken, klasörde önemli fotoğrafların olmadığından emin olmak için her zaman yeniden kontrol edin.
  • Önemli fotoğrafları düzenli olarak yedekleyin
  • Fotoğraf kaybını önlemek için harici depolama cihazlarının bağlantısını kesmek için her zaman “Donanımı Güvenle Kaldır” simgesini kullanın
  • Virüslerden kaynaklanan fotoğraf kaybını önlemek için virüsten koruma programları kullanın ve bunları düzenli olarak güncelleyin.

Değerli anılarınıza ya da önemli verilerinize ulaşmak için yanlış bir müdahale sonucunda kalıcı hasarlar verebilirsiniz. MyDisk, sahip olduğu teknik altyapı ve 26 yıllık güvenilir uzman kadrosu ile verilerinizi %100’e yakın bir oranda kurtarabilir.

  • Detaylı bilgi için lütfen yardım destek hattımız olan 444 83 74 numaralı telefonumuzu arayınız.

Kayıp veya Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarmak için linke tıklayınız.

MyDISK Logo