Virüs Bulaşan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Virüs Bulaşan Bilgisayardan Veri Kurtarma

Virüs bulaşmış bilgisayardan dosya kurtarma

“Merhaba, bilgisayarım bilinmeyen bir virüs tarafından saldırıya uğradı ve tüm değerli dosyalarım şifrelendi. Sabit sürücüye erişebiliyorum ama önemli dosyalarımın kaybolduğunu  düşünüyorum. Verilerim nasıl geri gelir, hemen verilerimi kurtarmak istiyorum, bana yardım edebilir misiniz?" -Z.Y

Virüs bulaşmış dosyalardan veri kurtarma hakkında birçok e-posta aldık. Bilgisayarınıza anti-virüs yazılımı yüklemiş olsanız bile yeni nesil virüs bulaşmalarına karşı savunmasızdır. Bazı güvenli olmayan siteleri ziyaret ettiğinizde, casus yazılımlar, önemsiz yazılım yüklediğinizde veya usb belleklerden veri aktardığınızda, bilgisayarınıza virüsler bulaşabilir. Bilgisayarınıza virüs bulaştırdıktan sonra, sabit sürücünüze erişemeyebilirsiniz, önemli verileri açamayabilirsiniz.

Virüsler, bilgisayar sisteminizin performansını yavaşlatır, kişisel bilgilerinizi çalar ve aynı zamanda bilgisayarınızı tamamen devre dışı bırakabilir ve tüm dosyalarınızın kaybına neden olabilirler. 

Bilgisayar içinde bulunan sabit diskinize bulaşan virüsü temizleseniz bile sizin için önemli olan belgeleriniz, programlarınız, müzikleriniz, videolarınız ve daha sayamayacağımız önemli dosyalarınız şifrelenmiş veya zarar görmüş olabilir. 

Virüsler veya Hackerler genellikle dosya uzantılarını değiştirerek önemli dosyalarınızın açılmasını engelleyecektir. Uzantı ismi değişen dosyayı değiştirseniz bile dosya açılmayacaktır. Kullacağınız Anti-virüs programları ile sadece bulaşan virüsü temizleyebilirsiniz. Anti-virüs programları ve internet üzerinden indirilen veri kurtarma proğramları şifrelenen veya zarar gören açılmayan dosyalarınızı tamir edemeyecektir.   

Gerçek şu ki, MYDisk sahip olduğu teknik altyapı ve 26 yıllık güvenilir uzman kadrosu ile virüs bulaşmış, kaybolan veya silinen dosyaları sorunun boyutuna göre %100’e yakın bir oranda kurtarabilir.

Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler hakkında detaylı bilgi için linke tıklayınız.

  • Daha fazla bilgi almak için lütfen yardım destek hattımız olan 444 83 74 numaralı telefonumuzu arayınız.
MyDISK Logo